Botoks Nişantaşı
Botoks

NEDİR?

Estetik amaçlı botoks uygulaması son yıllarda popülarite kazanmıştır. Botoks bir zehir değil, tıbbi proteindir. Uzun zamandır göz hastalıkları, fizik tedavi, nöroloji gibi sağlık alanlarında güvenle kullanılmaktadır. 

Estetik amaçlı botoks uygulamaları son yıllarda popülarite kazanmıştır. Öyle ki; botoksun rutinde kullanılmasıyla yüz bölgesinde (özellikle üst yüz alın kaş arası göz çevresi) bazı estetik cerrahi işlemlerin yerini almıştır. 

Botoks proteini kasların aşırı kasılmasını engelleyerek etki göstermektedir. Bu etkisi yanlış bir kanı olan felç etme değil geçici olarak zayıflatma olarak değerlendirilebilir. 

Botoks

HANGİ ALANLARA UYGULANABİLİR?

Botoks; alın, kaş arası, göz kenarları, çene gibi mimik kaslarının yoğun olarak çalıştığı ve buna bağlı cilt kırışıklıkları olan alanlara uygulanabilmektedir.  Bunun dışında bir estetik problem olan aşırı terleme ( hiperhidrozis) şikayetinde koltuk altı, ayak tabanı ve avuç içlerine de uygulanabilir.

Botoks

UYGULAMASINA NE ZAMAN BAŞLAMALIYIM?

Botoks kas hareketlerini zayıflatarak, kas hareketiyle oluşan kırışıklıkları azaltmaktadır. Dolayısıyla mimik kaslarını gün içinde, sosyal hayatta aktif kullanan (kaş çatma, kaş kaldırma, gülme hareketiyle göz çevresi aktif olan) kişilerde 16 yaşından itibaren uygulanabilir. 

Botoks

UYGULAMASINA BAŞLAMAK İÇİN 30 LU YAŞLARI BEKLEMEK DAHA DOĞRU OLMAZ MI? HENÜZ KIRIŞIKLIKLARIM OTURMAMIŞ, SADECE HAREKETLE OLUYOR?

Mimik kaslarının hareketiyle bu kasların üzerinde yer alan cilt de hareket eder ve dinamik yani hareketle oluşan kırışıklıklar ortaya çıkar. Başlarda kırışıklıklar dinamik yani sadece hareketle oluşurken, yıllar içinde bu tekrarlayan mimik hareketleriyle artık statik yani mimik hareketi yapılmasa bile o bölgede oturmuş, kalıcı hale gelmiş olur. Dolayısıyla asıl amacımız kırışıklıkları henüz dinamik yani sadece hareketle oluşurken önlemektir. Statik yani sabit hale geldikten sonra da botoks uygulanabilir fakat sabit kırışıklıkları azaltmak bir miktar daha uzun süre gerektirmektedir. 

Botoks

UYGULAMA SÜRESİ NEDİR VE ETKİNLİK NEKADAR SÜRER?

10 dk anestezi kremle uyuşturulduktan sonra,  2-3 dklık bir işlemle tamamlanır. 

Botoks

SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

 İşlem sonrası 3-4 saat süreyle yatmamak ve başı öne eğmemek gerekir. İşlemin yapıldığı gün duş, banyo, kuaför, havuz, sauna önermiyoruz. Sonraki günden itibaren herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. 

Etkinliği 4-5. Günde başlar, 12-14. Günde tam etkinlik oluşur.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-6 ay etkinlik devam edebilmektedir. 

Leave a comment

Yasınızın Güzeli Olun

DOĞAL AMA HAVALI

Estetikte önemli olan doğalı yakalamaktır. Her şeyde ölçü ve oran, erdem gibi güzelliği de oluşturur. (Filebos)
randevu alın

© 2019 Erşan ÖN.  Tüm Hakları Gizlidir.
Sitede yayınlanan yazılar bilgilendirme amacıya yazılmıştır. Tanı ve tedavi için uzman bir doktor ya da sağlık kuruluşundan destek alınız.