White woman aesthetic and cosmetic surgery concept
Masseter Botoks

NEDİR?

Çiğneme hareketine yardımcı olan masseter kasına yönelik botoks uygulanma işlemidir. Masseter kası aşırı hacimli ve kuvvetli olmasına bağlı geceleri diş sıkma(gıcırdatma), sabahları baş ağrısı ve çene hattı karşıdan geniş ve köşeli kareli olan hastalarda, geniş çene hattı bu uygulama ile V şeklinde aşağıya doğru incelen bir görünüme kavuşturulur. 

Masseter Botoks

NASIL FAYDA GÖSTERİR?

Spor salonunda nasıl ki kaslarını fazla çalıştıran kişilerde bir süre sonra kasları hacmi artar, aynı şekilde farkında olmadan gece  uykuda diş sıkma gıcırdatma ile bu masseter kasının hacmi artar. Botoks kasların kasılmasını geçici olarak zayıflatan bir uygulamadır. Bu sayede master kasına uygulana botoks ile bu kasın kasılması zayıflatılır ve kasılması zayıflayan kas küçülür. Sonuç olarak hem diş sıkma ve bağ ağrıları azalır hem de çenenin köşeli kare görünümü incelir. 

Masseter Botoks

ETKİ NE ZAMAN BAŞLAR VE İŞLEM SÜRESİ NEDİR?

İşlem öncesi değerlendirme ve kremle uygulanacak çene alanı uyuşturulur. 5-10 dk beklenildikten sonra antiseptik solusyonla temizlenir ve milimetrik ince iğnelerle işlem uygulanır. Toplam 10-15 dk sürmektedir. İşlem sonrası sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Etkisi 5-7. Günlerde hafif olarak başlar ve 12-14. Günlerde tam etkinlik oluşmuş olur. 

Masseter Botoks

ETKİ NE KADAR SÜRE DEVAM EDER?

Kas kuvveti ve kişisel farklılıklarla birlikte etkinlik 4-6 ay arasında değişmektedir. Genel olarak 1. Yıl yılda 3 kez düzenli uygulama ve takip eden yıllarda yılda 2 uygulamayla, sonraki yıllarda hem etkinlik süresi uzamakta hemde daha estetik sonuçlar alınabilmektedir

Yasınızın Güzeli Olun

DOĞAL AMA HAVALI

Estetikte önemli olan doğalı yakalamaktır. Her şeyde ölçü ve oran, erdem gibi güzelliği de oluşturur. (Filebos)
randevu alın

© 2019 Erşan ÖN.  Tüm Hakları Gizlidir.
Sitede yayınlanan yazılar bilgilendirme amacıya yazılmıştır. Tanı ve tedavi için uzman bir doktor ya da sağlık kuruluşundan destek alınız.