Mezoterapi Nişantaşı
Mezoterapi

NEDİR?

Mezoterapi; 20yy ortalarında Fransa’da kullanılmaya başlayan, cildimizde kollajen, elastin gibi yapıtaşlarının yoğun olarak bulunduğu orta katmanın, ihtiyaca göre hazırlanan ilaç vitamin ve peptidler aracılığıyla terapi yöntemidir. Kısacası bir tedavi şeklidir Mezoterapi.  Burda amaç verilen ilacın sadece cilde etki göstermesi ve dolayısıyla vucuda yan etkisinin olmaması. Bu amaçla kullanılan solüsyonlar ve aparatlar mikro seviyededir. İhtiyaca göre hazırlanan Mezoterapi solüsyonları; nem aşısı, gençlik aşısı, somon-DNA şeklinde farklı isimlerle anılmaktadır.

Mezoterapi

HANGİ AMAÇLARLA KULLANILIR?

Mezoterapi tedavisinde cildin ihtiyacına göre solusyonlar kullanılmaktadır.

Bu ihtiyaçlar;

  • Sivilce izi, yanık izi
  • Güneş lekeleri
  • Cildin elastikiyet kaybı (incelmesi ve ince kırışıklıkların oluşması)
  • Cildin nem kaybı
  • Cildin soluk, cansız olması ve parlaklık kaybı
  • Sigara içimiyle oluşan hasarlar
  • Ciltte oluşan sarkmalar
  • Saç dökülmesi
Mezoterapi

NASIL UYGULANMAKTADIR?

Mezoterapi işlemi yaklaşık 30 dk sürmektedir. İşlem öncesi uygulanacak alana topikal anestezi uygulanır ve 20 dk beklenir. Daha sonra cilt  temizlenir ve ihtiyaca özel hazırlanan Mezoterapi solüsyonu 1-2mmlik iğne uçlarıyla uygulanır. 

Mezoterapi

İŞLEM SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

İşlem sonrası ciltte Mezoterapi solüsyonuna bağlı ufak kabarıklık oluşmaktadır. Bunlar yaklaşık 12 saat içinde tama yakın gerilemektedir. İşlemden sonra 12 saat süreyle duş, banyo önermiyoruz.

Mezoterapi

KAÇ SEANS UYGULANIR?

Mezoterapi uygulaması, ihtiyaca göre seans sayısı değişen bir uygulamadır. Saç dökülmesine yonelik  2-3 hafta aralıklarla 6-8 seans, cilde yonelik 2-3 hafta aralıklarla 3-5 seans önerilmektedir.

Mezoterapi

DİĞER İŞLEMLER (DOLGU, BOTOKS) İLE BİRLİKTE UYGULANABİLİR Mİ?

Güvenle uygulanabilmektedir. Dolgu uygulamaları cilt altı daha derin seviyeye, botoks ise yüzümüzdeki mimik kaslarına  uygulandığı için mezoterapilerle birlikte uygulanabilmektedir.

Yasınızın Güzeli Olun

DOĞAL AMA HAVALI

Estetikte önemli olan doğalı yakalamaktır. Her şeyde ölçü ve oran, erdem gibi güzelliği de oluşturur. (Filebos)
randevu alın

© 2019 Erşan ÖN.  Tüm Hakları Gizlidir.
Sitede yayınlanan yazılar bilgilendirme amacıya yazılmıştır. Tanı ve tedavi için uzman bir doktor ya da sağlık kuruluşundan destek alınız.