PRP
Prp

NEDİR?

(Trombosit Zengin Plazma)

PRP; trombosit konsantrasyonudur. Trombositler; vücudumuzda herhangibir hasar, kesi, travma olduğunda o bölgeye yönelerek içerdikleri büyüme faktörlerini o bölgeye boşaltarak, yara iyileşmesinin, doku onarımının ve rejeneratif süreçlerin kilit aşamalarında yer alır. Estetik ve kozmetik dermatolojide biz trombositlerin bu onarıcı ve yenileyici özelliklerinden faydalanıyoruz.

Uygulama öncesinde hastadan bir miktar kan özel bir tüp sistemine alınır ve santrifüj edilir. Bu santrifüj işlemiyle kanın içindeki trombositler ayrıştırılıp toplanmış olur.

Prp'nin

KULLANIM ALANLARI

Akne ve sivilce tedavisinde, skarlaşmada(iz), alopeside(saç dökülmesi) ve derisi rekonstrüksiyonunda(onarımında) PRP’nin faydaları vardır. Kolojen yenilenmesini ve rejenere cildi sağlayarak çok daha pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. PRP hasarlı bölgeye enjekte edilerek doku uyarılır. Bunun sonucunda cilt gerginlik kazanarak, sarkan ve yaşlanan derinin toparlanmasını sağlar. İnce çizgileri ve kırışıklıkları gidererek cilt dokusu ve cilt tonunu düzenleyip, gözenekleri en aza indirir ve daha dinamik ve daha genç bir cilt oluşur. Cilt dokusundaki bu aksiyonun, gelişmesi, iyileşmesi ve düzelmesi 2,5-3 hafta içerisinde fark edilir düzeyde görülebilir. Tam rejenerasyon 3,5 ayı bulabilir. PRP uygulamaları tüm ciltler için uygulanabilir.

PRP’yi Laser tedavileriyle birlikte uygulandığında, Laser seanslarının etkinliğini ve işlem sonrasındaki cildin dingin hale gelmesini kolaylaştırmaktadır.

Prp

KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

PRP seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Uygulanma amacı ve hastalık şiddetine göre seans sayıları değişmektedir. Saç dökülmesi tedavisine yönelik 2-3 hafta aralıklarla 4-6 seans, cilt yenilenmesine yönelik 2-3 hafta aralıklarla 2-3 seans, sivilce, ameliyat izlerine yönelik 3-5 seans planlanmaktadır.

Prp

İŞLEM SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

İşlem sonrasında 6 saat süreyle su temasından kaçınılması ve sonrasında 1 hafta süreyle nemlendirici ve güneş koruyucu öneriyoruz.

PRP

İŞLEM NE KADAR SÜRER?

Kan alımı, santrifüj ve uygulama yaklaşık 25-30 dakikada tamamlanmaktadır. Uygulanacak alan, kan santrifüj olurken krem anestezi ile hazırlanmaktadır. Daha sonrasında 3-4mmlik çok ince iğnelerle Prp enjekte edilir. İşlem krem anestezi ile rahatlıkla tolare edliebilmektedir. İşlem sonrası uygulana alanda ufak kızarıklıklar olabilmektedir. 16-24 saate büyük oranda gerilemektedir.

Yasınızın Güzeli Olun

DOĞAL AMA HAVALI

Estetikte önemli olan doğalı yakalamaktır. Her şeyde ölçü ve oran, erdem gibi güzelliği de oluşturur. (Filebos)
randevu alın

© 2019 Erşan ÖN.  Tüm Hakları Gizlidir.
Sitede yayınlanan yazılar bilgilendirme amacıya yazılmıştır. Tanı ve tedavi için uzman bir doktor ya da sağlık kuruluşundan destek alınız.